Hokejs

Hokejs ir mums visiem tik ļoti zināms sporta veids, kur pa ledu tiek trenkāta ripa un 12 spēlētāji, katrā komandā pa 6 tad arī sacenšas, lai varētu viens otra vārtos iedabūt šo ripu. Hokeja aizsākumi meklējami Kanādā, kur tad arī šis sporta veids tiek spēlēts vēl mūsdienās un Kanāda arī tiek uzskatīta par Hokeja galvaspilsētu, jo viņiem pat vairāki procenti no kopējās populācijas ir hokeja spēlētāji un tāpēc arī parasti visos čempionātos tieši Kanādieši sacenšas un uzvar.

Hokejs, kā sporta veids ir ļoti aizraujošs, jo tajā ir gan ledus, gan sacensības, gan meistarība un arī azarts un dusmas. Hokejā bieži vien spēlētāji viens ar otru izkaujas un tāpēc arī skatītājiem šis sporta veids tik labi patīk. Hokejā visi notikumi attīstās ātri un spēlētāji parasti no vienas laukuma puses nonāk otrā pāris sekunžu laikā, jo uz ledus ir iespējams attīstīt visai lielu ātrumu. Bet tāpēc, ka uz ledus ir grūti apstāties, tad šis sporta veids paliek vēl interesantāks un arī tas, ka ir atļauti spēka paņēmieni visu padara daudz skatāmāku un aizraujošāku.

Hokejs arī mums tepat mājās ir labi pazīstams, jo lai gan mēs esam maza valstiņa, un mums ir maz iedzīvotāju, tomēr proporcionāli mēs ļoti daudz spēlējam hokeju ja salīdzina pret kopējo valsts populāciju. Tieši tāpēc arī, lai gan mums ir daudz daudz mazāk iedzīvotāju nekā lielajās hokeja super valstīs, tomēr mēs nereti varam ar tām sacensties un pat iekļūt Hokeja turnīru Top 8 un pat vēl aukstāk. Latvijas izlase bieži vien spēkojas kā līdzīgs pret līdzīgu ar lielajiem hokeja milžiem, kā Krieviju, ASV un Kanādu un sanāk arī tādas situācijas, kad mēs šīs lielvalstis uzvaram. Latvijā Hokejs ir ļoti izplatīts un mūsu fani ir vieni no skaļākajiem un labākajiem visā pasaulē un par to tad arī mēs esam pazīstami. Mūsu hokeja meistari tādi kā Artūrs Irbe, Sergejs Žoltoks un Sandis Ozoliņš, bet arī jaunākie, kā Artūrs Kulda ir visai plaši pazīstami un jebkuram no mūsu jaunatnes vai arī vecākās paaudzes paprasot vai viņi pazīst šos vārdus noteikti, ka viņi atbildēs apstiprinoši.

Bet Hokejs noteikti nenāk viegli, jo ir vajadzīgas lielas investīcijas un kredīti(un ne jau kaut kādi ātrie kredīti, bet gan miljonu lieli aizdevumi), lai varētu uzcelt ledus halles, un sponsorēt to uzturēšanu, kā arī dotu naudu jaunajiem sportistiem, kas tad arī pēc tam izaug par nopietniem hokeja spēlētājiem. Visam ir vajadzīga nauda un laiks un Latvija mērķtiecīgi arī šādu laiku un naudu iegulda, tādā veidā tad arī mums ir izdevies tikt tik tālu, kā mēs esam tagad un, ja nebūtu uzņēmīgu cilvēku tad nekas tāds arī nenotiktu!