7 iemesli, kāpēc ir jāslēpo

1. Jebkuram vecumam un jebkuram sagatavošanas līmenim atbilstošs spora veids.
Neatkarīgi no stila, kurā jūs slēpojat, distanču slēpju priekšrocība ir tā, ka jebkurš cilvēks var sākt patstāvīgi pārvietoties uz tām jau pirmajā nodarbību laikā. Ņemot vērā nelielās nogāzes, kuras ir paredzētas trasēm, šī disciplīna ir drošāka salīdzinājumā ar kalnu slēpošanu. Slēpot ir iespējams vienatnē, masveida pasākumos, kā arī kopā ar bērniem. Nav obligāti jābūt profesionālim, tiklīdz jūs apgūsiet nepieciešamās iemaņas, jūs no slēpošanas sāksiet gūt jūru patīkamu sajūtu. Bet, lai apgūtu pašas pirmās un nepieciešamās iemaņas, iesakām, jums veikt dažus braucienus instruktora pavadībā.

2. Milzīgs labums veselībai.
Slēpošanu var uzskatīt par tikpat labu līdzekli formas uzturēšanai, kā skriešanu. Tas ir ideāls sporta veids izturības attīstīšanai, tas brīnišķīgi trenē sirds – asinsvadu sistēmu.
Ja, jūs slēpojat izturības attīstīšanai, tad tas paaugstina muskuļu tonusu, nostiprina ķermeni. Slēpošanas laikā ieņemtā stāja neveicina muguras sāpju rašanos.

3. Vienotība ar dabu.
Visbiežāk ir pieņemts slēpot piepilsētā, neierastais dabas fons dod iespēju atslēgties no realitātes un aizmirst ikdienas rutīnu. Ja, jūs slēpojat līdzenumā, tad labāk ir izmantot slēpošanas trasi ar atzīmēm.
Centieties neizmantot mehānisko pacēlāju un jūs gūsiet neaprakstām baudu no sniega gurkstēšanas zem slēpēm un no sava elpošanas ritma.
Vēl viena distanču slēpju priekšrocība ir tā, ka slēpju trases nav tik ļoti noslogotas kā kalnu kūrorti, tāpēc, ja jūs esat mierīgas slēpošanas piekritējs, tad kņadas trūkums jums sagādās tikai prieku.

4. Sporta veids kā spēle.
Tieši slīdēšana ir šī sporta veida galvenais elements, vienalga, vai tā ir pacelšanās pa nogāzi vai nobraukums.
Labu slēpotāju var atpazīt pēc pareizi tehniski izpildītām kustībām, nevis pēc spēka.

5. Stilu daudzveidība.
Ir pazīstami vairāki stili slēpošanai ar distanču slēpēm.
Slidošanas stils.
Klasiskais stils.

Ārpustrases slēpošana.
Ja jūs piepilda vēļēšanās gūt jaunus piedzīvojumus un jaunas sajūtas, tad jūs varat izmēģināt slēpošanu ārpus trases. Tas kļūs par lielisku iespēju gūt spilgtas sajūtas, baudīt patīkamu kompāniju. Slēpojot pa piesnigušiem plašumiem varat sastapt dzīvniekus, kuri apdzīvo piesnigušo mežu. Tikai, atcerieties, paņemiet līdzi fotoaparātu un karti.

6. Ērts ekipējums.
Vienalga kādu slēpošanas stilu jūs izvēlēsieties, ekipējums visur ir vienāds –ērts, pieguļošs apģērbs, silti cimdi un cepure, termoss ar karstu tēju un graudu batoniņš. Ar šo minimālo mantu krājumu vajag pietikt ne sevišķi ilgstošai pastaigai.

7. Ekonomiskums un pieejamība.
Un tagad vēl viens, ļoti nozīmīgs pluss par labu distanču slēpēm – ieguldījumi, to iegādei, ir manāmi mazāki.
Arī slēpošanas abonementi slēpošanas distanču trasēs ir daudz mazāki nekā kalnu slēpošanas trasēs. To pašu var attiecināt arī uz ekipējumu, gan tādā gadījumā, ja jūs to taisāties pirkt, gan tādā gadījumā, ja taisāties to nomāt.